- Soft-touch material, high wearing comfort
- 2 pockets
- waterproof, lightweight
- adjustable strap at neck and waist
- Packaging content: 1 piece(s)
You are a hairdressing wholesaler?
Login
You are a hairdresser?
Find a distributor
Article number:
14102135
Product information
The soft, soft-touch material ensures a comfortable fit. With 2 practical pockets and adjustable strap at neck and waist
Material properties: waterproof, lightweight.
Technical information
| colour | black |
|---|---|
| colourfast | yes |
| light | yes |
| washable at (C°) | 30 °C |
| waterproof | yes |
| width | 66 cm |
| length | 76 cm |
| Contents (pcs.) | 1 |
More information about the product in the catalogue on page:
168